Konzert: MOLLY (AUT, Fjordwalker / RUS, Anacle / SVK), Trnava

Rakúske duo MOLLY vydalo v júni 2019 očakávaný debutový album All That Ever Could Have Been (Sonic Cathedral a Dalliance Recordings). Lars Andersson a Phillip Dornaue z Innsbrucku sa v začiatkoch inšpirovali shoegazeom. Na albume odhaľujú úchvatnú širšiu perspektívu. Otvára ho epická 15-minútová post-rocková Coming of Age a nájdete na ňom aj prvky ambientu dream popu a prog rocku, s odkazmi na Galaxie 500, Low, Beachwood Sparks, Dungen, The Besnard Lakes, Sigur Ro?s a M83. "Nebeský shoegaze odráža chladnú krásu rakúskych Álp" (Stereogum).

Fjordwalker - súzvuk trip-hopu, synthwave a ambientu. Päť rokov umeleckého života od Reykjaviku po Vladivostok a tisíce príbehov vyjadrených v hudbe. Alex Polianin aka Fjordwalker zatiaľ vydal dva albumy a vystúpil na viacerých medzinárodných festivaloch. Predskakoval Arms and Sleepers (USA) na ich ruskom turné.

Anacle - zoskupenie troch DJov a producentov (Perial, FNX a Michal Basár), pôsobiacich na Slovensku, v Rakúsku a Holandsku. Ich debutový album “The Pornacle Prophec.” (Mai Lei Bel), vydaný v septembri 2019, prináša kombináciu hypnotického a mystického analógového techna.

Dĺžka predstavenia ... 150 min.