Mejdan Roku 2019 - Michal David

 • 07.09.2019
 • Amfiteáter Nitra
 • doprovod: 0.00 €
  ZŤP: 0.00 €
  A1: 24.00 €
  A2: 24.00 €
  A: 27.00 €
  zadná tribúna: 1000.0 €
  Mejdan - VIP: 25.00 €
 • Zobraziť mapu
 • Kúpiť vstupenku online

Tentokrát sa máte naozaj na čo tešiť.

DO PRIESTOROV DIANIA KONCERTU PLATÍ ZÁKAZ VNÁŠANIA NÁPOJOV A JEDLA A OSTRÝCH PREDMETOV. BUDE SPRÍSTUPNENÝ DOSTATOČNÝ POČET BAROV.

Vip zóna státie bude mať vlastné bary .

Cesta speváka a skladateľa Michala Davida k prvým priečkám hitparád a miliónom predaných nahrávok viedla nečakane cez jazz.

V roku 1976 založil talentovaný študent pražského konzervatória počas štúdia (v r. 1976) jazzovú formáciu " Štyri " a získal ocenenie " Hudobník roka " na Pražských jazzových dňoch . V tej dobe sa zoznámil s producentom Františkom Janečkom a začal hrať v skupine Kroky spoločne so speváčkou Janou Kratochvílovou. Zlomový okamih jeho kariéry nastal, keď začal spievať.

V r. 1980 debutoval s piesňou Chcel by som žiť tak ako sa má , ktorú si aj sám napísal a na hudobnom festivale Intertalent , kde v r. 1981 zvíťazil s piesňou Nenapovídej . Doslova cez noc sa stal novým hudobný idolom a jeho plagát počiatkom osemdesiatych rokov nechýbal v žiadnej dievčenskej izbičke . Prvý sólový album Michala Davida vyšiel v roku 1980 a patril k najpredávanejším vôbec . Ak vtedy malo Československo naozajstného kráľa diskoték , potom ním bol práve Michal David - dlhá rada hitov patrí k najžiadanejším dodnes ako " Nonstop " , " Discopříběh " , " Každý mi ťe lásko závidí " , " Pár priateľov " a veľa ďalších , ktoré zľudoveli natoľko , že si ich spievajú celé námestia , napríklad pri víťazstve slovenských hokejistov na olympiáde v Nagane v roku 1998 , ktorým zložil na ich počesť hymnu " Správnej tým " .

Michal David sa presadil nielen ako spevák, ale rovnako úspešne aj ako skladateľ. Keď v roku 2000 zložil pre Helenu Vondráčkovú pieseň " Dlhá noc ", asi len málokto tušil, že sa skladba stane najhra-nejším hitom roku a speváčke prispeje ku comebacku, aký český showbiznis nepamätá

Výrazného talentu Michala Davida si cenia nielen fanúšikovia , ale aj kolegovia z branže : jeho piesne spievajú okrem iného aj Lucie Bílá , Karel Gott , Bára Basiková , Ilona Csáková , Hana Zagorová a rada ďalších českých a slovenských interpretov . Jeho hudba znie v divácky veľmi úspešných filmoch " Vietor vo vrecku " , " Láska z pasáže " , a " Discopříběh 1. a 2 ".

V posledných desiatich rokoch sa Michal David uberá prevažne k muzikálovej tvorbe . V roku 2002 sa v divadle Broadway uvádza jeho prvý muzikál " Kleopatra " , ktorý zaznamenal viac ako 1.200 repríz v Čechách a na Slovensku a bol uvedený aj v Južnej Kórei v Soule , kde sa už odohralo viac ako 200 predstavení . Nasledovali ďalšie veľmi úspešné muzikály " Traja mušketieri "," Angelika " a veľmi úspešný " Kat Mydlář " a " Mata Hari ".

Michal David predal za svoju kariéru viac ako 3.500.000 nosičov , napísal vyše 600 piesní a v roku 2010 vypredal do posledného miesta O2 Arénu pri jeho narodeninovom koncerte , čo predstavuje 18.000 divákov , vyhral prestížnu cenu TýTý ako spevák roka a v Český slávik sa posunul na 5. priečku.

ŠPECIÁLNY HOSŤ BUDE SAGVAN TOFI - herec, producent, spevák , sexsymbol českej filmovej scény .

Ceny vstupného sa budú navyšovať.
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.