Michal Pavlíček & Band - Pošli to tam Tour, Nitra

Gitarový virtuóz a skladateľ Michal Pavlíček vydáva album autorských piesní Pošli to tam. Pre spoluprácu oslovil preverených umelcov – Richarda Müllera, Moniku Načevu, Vlastu Třešňáka, Hedla, Michala Horáčka a podobne – a tiež úplných nováčikov. Jednou z nich je speváčka Milly Honsová, ktorá bude zároveň hosťom na jeho jesennom a jarnom turné.

Michal Pavlíček zostavil novinkový autorský album v duchu svojho vnímania hudby ako slobodného horizontu bez hraníc a štýlových obmedzení. Sú tu teda skladby rôznorodé, postavené sú na sólovej gitare, inde aj na vokáloch. Takže zatiaľ čo Dunění je masívny gitarový pochod so skandovacím rapom na text Jáchyma Topola, ktorý vyvoláva temnú atmosféru pivníc, tak pieseň Jen ten, kdo zbloudí, najde cestu je zhudobnená báseň Michala Horáčka. Akustická balada, krehký duet Richarda Müllera a Svetlany Rymarenko so snovou náladou. 

Zbesilá gitarová jazda v piesni Pošli to tam s majstrovskými bicími Miloše Meiera je zase zdanlivo na inom brehu ako Odcházení. Pôvodne filmovú hudbu, ktorú Pavlíček zložil pre film V. Havla, pre album otextoval Vlasta Třešňák, ktorý tiež naspieval spolu s Monikou Načevou. Ako ďalšieho spievajúci hosťa pozval na natáčanie autor albumu dve mladé speváčky, Milly Honsovou a Elišku Procházkovou. Dva texty vytvoril Jan Sahara Hedl a Babalu napísala Markéta Pilátová. Obal albumu navrhol sochár, designer a hudobník Stefan Milkov.

Vybrané piesne z albumu a ďalšie Pavlíčkové kusy zaznejú aj na chystaných koncertoch, na ktorých ho okrem spomínanej Milly Honsové bude doprevádzať aj Trio: Martin Ivan na basu, Michal Daněk na bicie a Michal Nejtek na klávesy.

Michal Pavlíček pôsobí či pôsobil v skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Ako autor a interpret sa podieľal na albumoch mnohých umelcov (Koubková, Michnová, Načeva, Basiková, Střihavka, Müller atď.). 

Je autorom množstva skladieb (Země vzdálená, Holka, čapni draka, Veliké lalulá, Zubatá, Chvastoun, Ó hory, ó hory atď.), hudby k 16 celovečerným filmom (Proč?, Odcházení, Přijde letos Ježíšek? atď.), k 10 televíznym seriálom (Červený bedrník , Místo nahoře, Místo v životě, Cesty domů, Špačkovi v síti času atď.) a 35 televíznym inscenáciám (Přepadení, Tatínkova holčička, Divnovlásky atď.). 

Napísal 4 muzikály (Klaun, Excalibur, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi), 6 baletov (Minotaurus, Kráska a zvíře, Malý princ atď.) a hudbu k 23 divadelným predstaveniam (Akvabely - Klicperovo divadlo,Velice modrý pták - Husa nas provázku, Cyrano z Bergeracu – Divadlo v Celetné, Višňový sad – Divadlo na Vinohradech atď.). 

Bol aktérom a spolutvorcom 123 dielov hudobného cyklu Na Kloboučku a mnohých ďalších hudobných projektov. V roku 2015 bol uvedený do Siene slávy Akademie populární hudby.