A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: page_keywords

Filename: index/head.php

Line Number: 24

ONY, Bratislava


ONY

Silné príbehy mnohých, mnohé príbehy silných - veselé, smutné i tabuizované.

 

Čo sa môže a čo nie, čo sa očakáva, čo sa zatracuje, čo je životné poslanie. Od detstva vštepované zásady životnej úlohy ženy, manželky a matky v patriarchálnej rodine, ktorá bola základom vidieckej spoločnosti v minulosti. Množstvo príkazov, zákazov, ktoré v živote muža neexistovali. Ako v živote, tak aj v tanci vnímané iba ako „doplnok“ muža.

Dievčatá, dcéry, sestry, kamarátky, ženy, manželky, milenky, matky. Navonok krehké a napriek tomu silné – ONY!!!

Celovečerné predstavenie, ktorého hlavnými „hrdinkami“ sú ženy. Prostredníctvom ľudového tanca a hudby spoznáme ich životy, ich pocity, ich trápenia, aj radosti. Stereotypy, ktoré sa s nimi viazali od nepamäti.

Je to všetko už len minulosť?

 

Námet: Marianna Máťušová, Miroslava Sedláková Vanková, Lucia Nogová

Scenár, Réžia: Lucia Nogová

Hudba: Michal Noga

Choreografia: Katarína Babčáková, Alfred Lincke, Vladimír Michalko, Lucia Nogová

Účinkuje: TS Kumšt, Michal Noga Band, ženská spevácka skupina Hojana

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Kumšt je jedným z najmladších bratislavských folklórnych súborov. Funguje od novembra 2013. Je to kolektív mladých tanečníkov, ktorých spája dlhoročné priateľstvo a vzťah k folklóru. Všetci sú bývalými členmi najmä bratislavských vysokoškolských súborov. Po ukončení štúdia nechceli svoj "kumšt" opustiť a založili si vlastný, s veľkým „K“. Kumšt sa snaží o štýlovú interpretáciu rôznych tanečných typov z viacerých oblastí z územia Slovenska. Má na svojom konte aj úspešný celovečerný program s názvom „Diagnóza folklór – je to vec srdca“. Prezentoval sa na niekoľkých popredných domácich folklórnych podujatiach ako sú: Hontianska Paráda v Hrušove, Medzinárodný folklórny festival Myjava, Folklórny festival Východná, Dni Majstrov ÚĽUV a účinkovanie v televíznej šou Zem Spieva. V roku 2017 Kumšt reprezentoval Slovensko na celosvetovej výstave FIHAV na Kube, kde vystupoval, ako prvý Slovenský súbor v národnom divadle v Havane.

Zľavy: Deti do 5 rokov zdarma, bez nároku na miesto (len na kolená).