meno:
heslo:
Pridaj koncert - podujatie   |  Hľadáme fotografov - redaktorov
Meniny ma , zajtra má , dnes je 17.07.2018
Koncert
<<- vrátiť sa na hlavnú stránku

Operné gala v Kežmarku 2017

Popis koncertu:
operný benefičný galakoncert - Jolana Fogašová, Dušan Šimo, Boris Prýgl a Júlia Grejtáková

Dalšie info:

Benefičný koncert „Operné gala v Kežmarku“ je na Slovensku jedinečný operný galakoncert, na ktorom vystúpi vždy jedna alebo viaceré slovenské operné hviezdy so svetovým renomé spolu so začínajúcimi talentovanými umelcami. Koná sa od roku 2014 každoročne v letnom období pri príležitosti spustenia prevádzky spravodajsko-publicistického internetového časopisu www.operaslovakia.sk. Benefičný charakter podujatia spája operu so silnými ľudskými príbehmi.

Jeho štvrtý ročník sa uskutoční v sobotu 26. augusta 2017 o 17:00 hod. pod záštitou maestra Petra Dvorského už tradične v exkluzívnom interiéri národnej kultúrnej pamiatky zaradenej do zoznamu UNESCO – Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku. Tento rok sa koncert bude konať v predvečer 300. výročia vysvätenia tejto výnimočnej pamiatky na Slovensku.

Ako hlavná hviezda večera sa predstaví medzinárodne uznávaná sopranistka Jolana Fogašová, ktorá má za sebou množstvo úspechov na domácich ako aj zahraničných operných scénach či koncertných pódiách. Spolu s ňou sa Kežmarku predstaví aj popredný sólista banskobystrickej Štátnej opery tenorista Dušan Šimo a mladý talentovaný basista Boris Prýgl – víťaz Medzinárodnej speváckej súťaže Antonína Dvořáka v Karlových Varoch v roku 2015 a čerstvý finalista prestížnej medzinárodnej speváckej súťaže Hans Gabor Belvedere. Účinkujúci vystúpia s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky Opery ŠD v Košiciach, hlavnej korepetítorky súťaže Musica Sacra v Ríme, ako aj hlavnej korepetítorky a dramaturgičky Opera Slovakia. Na koncerte zaznejú árie autorov svetovej opernej literatúry.

Výťažok koncertu je každý rok venovaný inej organizácii – tento rok poputuje Detskému dennému sanatóriu v Kežmarku na nákup rehabilitačných a kompenzačných pomôcok pre deti so zdravotným postihnutím.

Predpredaj vstupeniek je zabezpečený v sieti Ticketportal a v predajni Color Music – hudobné nástroje na hlavnom námestí v Kežmarku. Priamy predaj vstupeniek sa uskutoční hodinu pred koncertom v kostole. Viac info na www.operaslovakia.sk a tel. č.: 0907818876Dátum: 26.08.2017

Čas: 19:00

Mesto: Kežmarok

Miesto konania :
Drevený evanjelický artikulárny kostol v Kežmarku

Vstupné: 12 - €

Web stránka: www.operaslovakia.sk


Podobné koncerty

Operné gala v Kežmarku 2017
Komentáre k článku
Publikovať teraz na webe
Nenachádzaju sa sem žiadne komentáre.