meno:
heslo:
Pridaj koncert - podujatie   |  Hľadáme fotografov - redaktorov
Meniny ma , zajtra má , dnes je 26.05.2018
Koncert
<<- vrátiť sa na hlavnú stránku

Príďte za operou IV. – koncert mladých talentov

Popis koncertu:
Patricia Janečková, Viktória Norko Marková, Ján Zreľák, Júlia Grejtáková

Dalšie info:

Už po štvrtýkrát pozýva občianske združenie Opera Slovakia na koncert mladých operných talentov, ktorý sa už tradične bude konať v netradičnom priestore amfiteátra osady Starý Klíž v obci Veľký Klíž (okres Partizánske). Tento rok sa 30. júna 2017 o 18:00 hod. s interpretáciou diel autorov svetovej opernej literatúry predstavia traja mladí umelci – Patricia Janečková, Viktória Norko Marková a Ján Zreľák s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej.

Príďte za operou je názov open air podujatia organizovaného občianskym združením Opera Slovakia, ktorého cieľom je atraktívnym spôsobom predstaviť nové umelecké tváre v netradičnom prostredí amfiteátra osady Starý Klíž v obci Veľký Klíž (okres Partizánske). Rozvíjajúca sa tradícia pokračuje a v tomto roku k nim pribudnú ďalší traja. Organizátorom je občianske združenie Opera Slovakia, ktorého hlavným cieľom je podpora šírenia slovenskej opernej kultúry na Slovensku a v zahraničí s presahom do iných žánrov klasickej hudby. Týmto podujatím chce Opera Slovakia nielen priblížiť operné umenie, ale zároveň aj predstaviť mladé vychádzajúce operné talenty a slovenskú opernú kultúru súčasnosti širšej verejnosti na netradičnom mieste. Koncert je zároveň aj spoločenskou udalosťou spojenou s miestnou gastronómiou.

Koncert mladých talentov Príďte za operou IV. bude pozostávať z diel svetových autorov (Händel, Trnavský, Smetana, Puccini, Bellini a ďalší). V tomto roku sa na koncerte predstavia sopranistky Patricia Janečková, študentka operného spevu na Janáčkovom konzervatóriu v Ostrave, ktorá má za sebou množstvo koncertov a spoluprác s vrcholovými umelcami a taktiež je víťazkou viacerých speváckych súťaži, Viktória Norko Marková, finalistka 22. ročníka Medzinárodnej speváckej súťaže Mikuláša Schneidera-Trnavského a tenorista Ján Zreľák, víťaz súťaže slovenských konzervatórií. Účinkujúci vystúpia s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky Opery ŠD v Košiciach, hlavnej korepetítorky súťaže Musica Sacra v Ríme, ako aj hlavnej korepetítorky a dramaturgičky Opera Slovakia.

Vstupné na podujatie Príďte za operou IV je 10 €/osobu

Z kapacitných dôvodov si vstupenku treba kúpiť v predpredaji v dostatočnom predstihu vopred. V cene vstupného je okrem koncertu zahrnuté aj bohaté občerstvenie s voľnou prehliadkou osady Starý Klíž.

Vstupenky si zakúpite na redakcia@operaslovakia.sk, Tel.č. +421907818876
Po koncerte bude nasledovať občerstvenie a voľné posedenie spolu s organizátormi, návštevníkmi a umelcami.

Viac o mieste konania podujatia na www.starykliz.sk
Viac o producentovi koncertu www.operaslovakia.skDátum: 30.06.2017

Čas: 18:00

Mesto: Veľký Klíž

Miesto konania :
Amfiteáter osady Starý Klíž v obci Veľký Klíž (okres Partizánske)

Vstupné: 10 - €

Web stránka: www.operaslovakia.sk


Podobné koncerty

Príďte za operou IV. – koncert mladých talentov
Komentáre k článku
Publikovať teraz na webe
Nenachádzaju sa sem žiadne komentáre.