Richard Bona Trio, Nové Mesto nad Váhom


Exkluzívny koncert troch svetových hudobníkov u nás v klube !!!


Špičkový basgitarista Richard Bona prichádza do Blue Note spolu s a Alfredom Rodríguezom, „kubánskym klavírnym géniom“, ktorého objavil Quincy Jones. Virtuálna hudba tohto špeciálneho dua ukáže, ako sú africká a kubánska hudba prepojené. Ku sebe prizvali aj kubánskeho perkusionistu a speváka Pedrita Martineza.

Bona je jedným z najuniverzálnejších hudobníkov v Afrike. Ako malý chlapec v Kamerune už jeho hudobný talent vynikal a ako trinásťročný debutoval vo francúzskom jazzovom klube. Ako dospelý sa presťahoval do Európy a neskôr do New Yorku, kde sa stal príslušníkom džezovej scény, kde hrával s Branfordom Marsalisom, Joeom Zawinulom a Pat Methenyom. Richard je oceňovaný za svoju virtuóznu hru a často v porovnávaný s Jaco Pastoriusom. Od vydania debutového albumu však upútal pozornosť aj jeho hlas. Bona spieva vo svojom rodnom jazyku Duala, kamerónskym dialektom, ktorý vyniká takmer hypnotickými zvukmi. Jeho hlas sa spája majstrovsky s jazzom, bossa novou, popom, afrobeatom a funkom. Richard nedávno objavil afro-kubánsku hudbu, ktorej výsledkom je okrem iného album Mandekan Cubano. V kubánskom Alfredovi Rodríguezovi našiel svojho vysneného partnera, klaviristu a aranžéra, ktorý môže vyvolať akýkoľvek hudobný štýl.

Alfredo Rodríguez bol posadnutý hudbou už ako dieťa a najviac chcel byť bubeníkom. Ale aby bol prijatý na konzervatórium, vybral si klavír rovnako. Dobrá voľba, pretože sa od útleho veku vyvinul v elegantného, ​​ale aj výbušného virtuózneho klaviristu a čoskoro sa stal jedným z najlepších z jeho generácie. Jeho prielomom do top hráčov bolo pozvanie na prestížny jazzový festival v Montreux, kde sa stretol so slávnym producentom Quincy Jonesom. V roku 2009 Rodríguez odchádza do Spojených štátov, kde dostáva politický azyl a odvtedy tam žije. V posledných rokoch vydal päť albumov, posledný v duu s majstrom perkusionistom Pedritom Martinezom.

Pedrito Martinez sa narodil a vyrastal v Havane. Od roku 1998, kedy sa presťahoval do New Yorku, dobyl svet bicích a jazzu. Nahral a hral na albumoch s umelcami ako Sting, Paul Simon, Bruce Springsteen a Wynton Marsalis a má vlastný kombo The Pedrito Martinez Group.
____________________________

Zostava :
Richard Bona - basa, spev
Alfredo Rodríguez - klavír, klávesnice, spev
Pedrito Martinez - bicie

Vstupenky a Rezervácie:
info@bluenote.sk alebo na tel.č.0902 608 912