The Great Malarkey ( UK), Nové Mesto nad Váhom


Dátum/Date: 25.01.2020 o 20:00 h.
Miesto konania/Place of event: 
Blue Note, J. Hašku 18, Nové Mesto nad Váhom

Z východného Londýna prichádza na Slovensko nálož. The Great Malarkey sa u nás predstavia po druhýkrát.
The Great Malarkey je ovplyvnená žánrami ako punk, folk, balkánske dychovky, ska, temný kabaret a ešte temnejšie blues. Ich gypsy folk punk pripomína molotov koktail alebo večierok, z ktorého si nebudete pamätať nič od chvíle, keď táto neskrotná východolondýnska kapela zatrúbi do útoku.
„Čím The Great Malarkey vyčnievajú z davu? Myslím, že charakterom svojej hudby a jej kvalitou, ktoré sa dajú len ťažko definovať. Musíte ich jednoducho vidieť naživo!“ napísal v britskom magazíne fRoots renomovaný novinár DJ Jamie Renton.
V londýnske štvrti Hackney, kde Alfred Hitcock natáčal svoje ranné horory a odkiaľ pochádzajú členovia kapely, sa nežije v rukavičkách, ale The Great Malarkey si našli vlastný spôsob, ako prehovoriť. Namiesto zbraní nechávajú znieť dychy, husle, akordeóny a nabrúsené gitary, to všetko v nabudenom kolektívnom bláznovstve. Speváčka Alex Ware sa nerozpakuje ani v textoch. V príbehoch, na ktorých si zakladá, sa totiž rozpisuje o nočných morách, o tom ako byť „švorc“ alebo aké to je triasť sa v noci hrôzou. Jej záškodnícke septeto, okrem chvíľky na posilnenie sa nejakým drinkom, nedovolí nikomu na koncerte vydýchnuť si.
Viac :
https://www.facebook.com/thegreatmalarkey/ 
https://www.youtube.com/watch?v=FufR9YLTrQ0
https://www.youtube.com/watch?v=5dtZDBf1rz4
https://www.youtube.com/watch?v=BwNBHfVf_7Y

Rezervácie: info@bluenote.sk alebo na tel.č.0902 608 912