TOMÁŠ CSEH & FRANZ LISZT CHAMBER ORCHESTRA, Bratislava


Srdečne Vás pozývame na koncert, ktorý sa uskutoční pri príležitosti uvedenia debutového albumu popredného violistu Tomáša Cseha pôsobiaceho na Slovensku a legendárneho Komorného orchestra Franza Liszta z Budapešti pod vedením koncertného majstra Pétera Tfirsta. Bude to skutočná oslava hudby s hudbou.

Program:
George Philipp TELEMANN: Koncert pre violu a orchester TWV 51:G9
Béla BARTÓK: Divertimento pre sláčikový orchester
Johann Christian BACH/ Henri CASADESUS: Koncert pre violu a orchester c-mol
Johann Nepomuk HUMMEL: Fantázia pre violu a orchester

Tomáš Cseh patrí k popredným predstaviteľom slovenského interpretačného umenia. Pochádza z rodiny s hlbokou hudobnou tradíciou. Ako sólista účinkoval s orchestrami ako Štátna filharmónia Košice, Bruno Walter Symphony Orchestra, Internationalen Donauphilharmonie, Franz Liszt Chamber Orchestra. S klaviristkou Hiromi Cseh Ishiguri uviedli množstvo recitálov doma i v zahraničí, majú za sebou aj niekoľko úspešných turné v Japonsku.
V súčasnosti pôsobí na pozícii 1. sólového violistu v symfonickom orchestri Slovenského národného divadla v Bratislave.

Komorný orchester Franza Liszta je už viac ako polstoročie stálicou medzinárodnej elity klasickej hudobnej scény a právom uznávaný vo svete ako jeden z popredných predstaviteľov komornej hudby. V poslednej dobe mali možnosť účinkovať s takými vynikajúcimi sólistami, ako sú Mischa Maisky, Emmanuel Pahud, Vadim Gluzman, Alison Balsom, Fazil Say, Boris Berezovsky, Ning Feng, Kristóf Baráti, István Várdai, David Fray, Denis Macujev, Jefim Bronfman, Gustav Rivinius, Markus Stockhausen, Gábor Boldoczki, Andrea Rost, a Steven Isserlis.

Vstupenky v hodnote 15 eur sú k dispozícii v predpredaji v sieti Ticketportal.

„Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín“

Cena na mieste : 20 eur