VINX feat. Basostroj / USA,SK /, Bratislava

VINX je jedným z najnadanejších spevákov a improvizátorov súčasnosti. Jeho repertoár sa pohybuje od jazzu, funku až po bossanovu. Počas svojej kariéry spolupracoval s umelcami ako: Stevie Wonder, Sting, Herbie Hancock, Sheryl Crow, Brandford Marsalis, Ernie Watts, Taj Mahal, Ricki Lee Jones, Cassandra Wilson, Cher a mnohí ďalší. Bol frontmanom kultovej kapely 90tych rokov Jungle Funk.

Povedali o Vinxovi:
Stevie Wonder: „Vinx je darom, ktorý dáte niekomu, na kom vám veľmi záleží“.
Sting: „Keď som počul jeho barytónový hlas, ktorý sa vznáša nad melódiami tak som doslova onemel z tej kombinácie údivu a závisti, ktorú niekedy veľkí umelci vyprovokujú“
Al Jarreau: „Budúcnosť jazzovej inovácie je s Vinxovým hlasom v bezpečí“.

Band:
Martin Žiak – bass
Experimentálny basgitarista, producent a skladateľ, ktorý okrem iných spolupracoval s Henry Tóth, Ivan Tásler, Peter Lipa, Katarína Korček, Silvia Josifoska, Nikki Tresor, Maca a Kapela roka, Boboš a Sitra Achra a mnohí ďalší.
Emil Frátrik - drums
Bubeník pohybujúci sa viac ako štvrťstoročie na Česko-Slovenskej hudobnej scéne naprieč všetkými žánrami. Spolupracoval pri nahrávaní viac ako 70ich hudobných albumov špičkových interpretov z Čiech a Slovenska, so zahraničnými hviezdami ako Ivan Kral (USA), Delmar Brown (USA), Finally, (feat. Eric Marienthal, Garry Bias) a mnohími ďalšími.
Peter Kočiš - keys
Klavirista a trumpetista, člen mnohých zoskupení, v súčasnosti najmä AMC Unit feat Eric Marienthal, Michael "Patches" Stewart, CocoCafe, …