VINX feat. Basostroj / USA,SK /, Nové Mesto nad Váhom


Vinx je jeden z najnadanejších spevákov a improvizátorov súčasnosti. Jeho repertoár sa pohybuje od jazzu, funku až po bossanovu. Využíva živé vrstvenie a loopovanie svojho hlasu ako aj hru na perkusie. Počas svojej kariéry hral a nahrával s umelcami ako: Stevie Wonder, Sting, Herbie Hancock, Sheryl Crow, Brandford Marsalis, Ernie Watts, Taj Mahal, Ricki Lee Jones, Cassandra Wilson, Cher a mnohí ďalší. Dlhý čas bol frontmanom kultovej kapely 90tych rokov Jungle Funk.
Povedali o Vinxovi: Stevie Wonder: „Vinx je darom, ktorý dáte niekomu, na kom vám veľmi záleží“. Sting:„Keď som počul jeho barytónový hlas, ktorý sa vznáša nad melódiami tak som doslova onemel z tej kombinácie údivu a závisti, ktorú niekedy veľkí umelci vyprovokujú“ Al Jarreau: „Budúcnosť jazzovej inovácie je s Vinxovým hlasom v bezpečí“.
Band:
Martin Žiak – bass
Experimentálny basgitarista, producent a skladateľ, ktorý okrem iných spolupracoval s: Henry Tóth, Ivan Tásler, Peter Lipa, Katarína Korček, Silvia Josifoska, Nikki Tresor, Maca a Kapela roka, Boboš a Sitra Achra a mnohí ďalší.
Emil Frátrik - drums
Bubeník pohybujúci sa viac ako štvrťstoročie na Česko-Slovenskej hudobnej scéne naprieč všetkými žánrami.. Podieľal sa na nahrávaní viac ako 70ich hudobných albumov špičkových interpretov z Čiech a Slovenska, zo zahraničných spoluprác treba spomenúť hudobníkov ako Ivan Kral (USA), Delmar Brown (USA), Finally, (feat. Eric Marienthal, Garry Bias) a mnohí ďalší.
Peter Kočiš - keys
Klavirista a trumpetista, člen mnohých zoskupení, v súčasnosti najmä AMC Unit feat Eric Marienthal, Michael "Patches" Stewart, CocoCafe, atd..
https://www.vinx.com/
https://www.facebook.com/VinxMusic/
https://www.youtube.com/watch?v=VK50Cet3qZA&feature=youtu.be

Rezervácie a vstupenky :
info@bluenote.sk alebo na tel.č.0902 608 912