Headlinerom prvého dňa maďarského Szigetu bude ikonická popová senzácia Kylie Minogue. Do programu dnes pribudol aj hviezdny austrálsky DJ a producent Fisher či Barry Can´t Swim. Už známymi headlinermi tohto aj Slovákmi obľúbeného a vyhľadávaného festivalu sú Halsey, Liam Gallagher, Fred Again.., Stormzy, Sam Smith či Martin Garrix. Fanúšikovia Szigetu sa môžu tešiť aj na Louisa Tomlinsona, RAYE, Four Tet, Toma Odella, Azahriah, Big Thief, Fontaines D.C. a mnohých ďalších. Sziget festival bude od 7. do 12. augusta na krásnom zelenom ostrove v centre Budapešti.

Kylie Minogue patrí už roky medzi najväčšie speváčky súčasnosti. Svoju kariéru oživila v lete 2023 s hitom „Padam Padam“ z albumu „Tension“. Tento rok Kylie získala prestížne ocenenie BRIT Music Awards v kategóriách 'Global Icon' a 'International Artist' a jej kariéra a popularita naďalej rastie a medzi vrcholy tohto leta bude patriť určite aj jej koncert na Szigete. Na festival pricestuje tento rok aj jej austrálsky rodák – DJ a producent FISHER, ktorý je jedným z najvyhľadávanejších talentov na súčasnej scéne. Tento na Grammy nominovaný DJ prinesie na Sziget svoje nákazlivé beaty a energické vystúpenie so skladbami ako „Losing It“ a „You Little Beauty“. 

Sziget ponúka vystúpenia svetových hviezd z prvých miest hitparád, ale aj vychádzajúce hviezdy a talenty z celého sveta. Preto sa oplatí navštíviť festivalové pódiá a miesta so skvelým programom, ktorých je na Ostrove slobody viac ako 20.

Jedným z pódií, ktoré prináša na Sziget najväčšie medzinárodné kapely a vychádzajúce svetové hviezdy je aj Revolut Stage, kde sa každý festivalový deň hrá do 4:00. Medzi doteraz potvrdenými interpretmi tohto pódia sú tento rok aj Marc Rebillet, L'Imperatrice, MEUTE, Aurora, Apashe with Brass Orchestra, Barry Can’t Swim, Teezo Touchdown, Neil Frances, MØ, Crystal Fighters, Kiasmos live, Overmono a Four Tet.

DropYard je miesto, kde nájdete množstvo skvelých aktivít už od skorého rána. Východ slnka môžete privítať s break-jogou, počas dňa si pozrieť break dance vystúpenia tanečníkov z celého sveta a večer pódium ovládne hip-hop a stane sa centrom beatov a dynamických vystúpení umelcov z celého sveta. Na dropYarde tento rok bude debutovať írsky rapper Kojaque so svojimi známymi bezchybnými výkonmi, drzosťou a lyrickou ostrosťou. Minulý rok vydal svoj album ‚Phantom of the Afters‘, ktorý bol nominovaný na RTÉ Choice Music Prize Album of the Year. Novým menom tohto pódia je aj P Money, legendárny live performer a ikona britského grime MC sveta, ale aj rodák z Londýna – Rushy či Bladerunnaz DJs, Kybba a mnohí ďalší.

Europe stage patrilo medzi najobľúbenejšie miesta fanúšikov, ktorí radi spoznávali medzinárodné kapely, ktoré vo svojich domovských krajinách patria medzi hviezdy. Skvelou správou je, že toto pódium je naďalej súčasťou Szigetu, na festivalovej mape je pod novým názvom ako Ibis x ALL prezents The Buzz stage. Na Ostrove slobody sa určite oplatí navštíviť aj The Cirque du Sziget s dych vyrážajúcimi akrobatickými predstaveniami top svetových umelcov. The Global Village stage už dlhé roky ponúka pestrý program a predstavuje kultúry – od tradičnej hudby až po elektronickú hudbu z rôznych kútov sveta. Sziget Beach, ArtGarden, Great Street Theater – a to zoznam zaujímavých miest Szigetu, ktoré môžete navštíviť a vidieť len počas festivalu, ešte len začína.

Sziget je viac ako hudobný festival. Sziget je Ostrov slobody, ktorý vám s prichýli – na deň či na celý festival, prenesie vás do inej dimenzie, v ktorej máte možnosť vychutnať si krásny ostrov na ktorom nájdete veľa zábavy a umenia, stretnúť Szigeťanov z celého sveta a zažiť koncerty svetových hviezd či najnovších talentov mnohých žánrov. A to všetko na krásnom zelenom budapeštianskom ostrove Óbuda na viac ako 50 pódiách a programových miestach.  

Sziget Festival 2024 sa bude konať od 7. do 12. augusta, v predaji si permanentky na celý festival, ale aj lístky na 1 či 3 dni. Festival má tento rok aj skvelú novinku – výhodnú cenu pre návštevníkov do 21 rokov. Všetky detaily a informácie sú k dispozícii na www.szigetfestival.com.

SZIGET 2024 – AKTUÁLNY LINE-UP
ďalšie mená ešte pribudnú


(A-Z)

Fred again..
Halsey
Liam Gallagher
Kylie
Martin Garrix
Sam Smith
Stormzy

+++

AMÉMÉ
ANOTR
Anfisa Letyago
Apashe with Brass Orchestra
Ari Abdul
Archie Hamilton
Argy
Artbat
Aurora
Barry Can’t Swim
Becky Hill
Big Thief
Blondshell
Camo & Krooked b2b Luude
Chloé Caillet
Colyn
Crystal Fighters
Dagny
Dom Dolla
Editors
Ellen Allien
Enrico Sangiuliano
Elliott Adamson
Eris Drew & Octo Octa
Fideles
FISHER
Fontaines D.C.
Four Tet
Franc Moody (DJ Set)
Grandson
Honey Dijon
Janelle Monáe
Job Jobse
Joesef
Joker Out
Kiasmos (Live)
Kevin De Vries
KI/KI
Lany
Len Faki
Lp Giobbi
Liberato
L'Impératrice
Louis Tomlinson
Mannequin Pussy
Marc Rebillet
Modeselektor

Neil Frances
Nia Archives
Nico Moreno
NTO Live
Nova Twins
Overmono
Pip Blom
RAYE
Rebūke
Richie Hawtin
Sam Paganini
Sarah Story
Skrillex
Sven Väth
Teezo Touchdown
Tinlicker (Live)
Tkay Maidza
Tom Odell
VICTORIA (DJ Set)
Venerus
Warhaus
Wednesday
Whipped Cream
Yard Act
Yves Tumor
Zoe Wees