Martinský Ramchat zverejnil už aj A stranu z ich vinylového EP Zmar, takže po piesni Vertigo, ktorú fanúšikom ponúkli v novembri minulého roka, natočili videoklip aj k titulnej pesničke vinylového EP. Gitarista a textár Pavel „Hirax“ Baričák, sa k tomu vyjadril:
„Všetko sme spravili naopak, najprv sme zverejnili B stranu, pieseň Vertigo, potom Zmar z A strany. Keďže sme chalani starej doby, povedali sme si, že najprv budú môcť piesne počúvať len tí, ktorí si zadovážia vinyl a až po zverejnení klipov k obom piesňam, sme nakoniec pred týždňom dali pesničky aj do digitálne distribúcie, takže už sú na Spotify, iTunes / Amazon Music či Deezer.“

Aj samotný text k piesni Zmar vznikol netradične, Hirax pokračuje: „Slová k piesni Vertigo som napísal doma, klasicky som večer začal a v noci som skončil - to už v dome všetci spia a pristávacia dráha pre múzy bola voľná. Ale text k piesni Zmar som napísal na fínskych Älandách, kde som strávil v júli 2023 s dcérkou a ďalšími kamošmi a ich deťmi jeden týždeň. V jeden deň som si požičal taký stredný bicykel, takú väčšiu verziu Soby 20, skôr vhodný na mestské nákupy a krátke výlety. Žiaľ, iný ani väčší nemali. Keďže som chlap nezlomný, vytýčil som si trasu cez hlavné mesto Marriehamn do mesta Eckerö a odtiaľ na pláž Degersund. Len tam to bolo okolo 45 km. O 16 hod som dorazil k Baltiku a doprial si polhodinu spánku. Naspäť to začalo byť ukrižovanie Krista v praxi. Stehná sa mi premenili na betón, ukrutne boleli. To ma šokovalo, predpokladal som totiž, že prvý sa rozsype bajk. 25 km pred našim kempom som to vzdal a o ôsmej zavolal partii, nech pre mňa prídu na aute, lebo už aj mobil mi umieral. No a práve na tomto výlete, kedy som mohol byť celý deň sám, som ten text Zmar napísal. Ako? V mobile som mal hrubú nahrávku piesne zo skúšobne. Pustil som si kúsok, na čo mi ostala znieť v mysli. Počas šliapania do pedálov som vymýšľal verš za veršom a keď ma čosi použiteľné napadlo, zobral som z predného košíka mobil (ktorý som tam len tak pohadzoval), zapol nahrávanie a slová narozprával. O deviatej večer som všetky nahrávky prepísal do laptopu.