V sobotu 7.4. sa vo Vrbovom uskutoční Vítanie jari a oslava abstinencie , ktoré sa už stalo tradičnou jarnou predzvesťou festivalu Vrbovské Vetry. Okrem domácich Karpatských chrbátov budú abstinenciu viacerých svojich členov oslavovať aj kapely Chikilikitua a Slobodná Európa, ktorá sa tejto akcie zúčastní po prvýkrát. Samozrejmosťou budú vsuvky z dielne pána Brata ako strelecké preteky z poplašnej pištole či upálenie Moreny. Všetko to vypukne v kinosále vo Vrbovom o 20:00.

Samotný festival Vrbovské Vetry prebehne 14.7.2018.
Zo zatiaľ potvrdených interpretov môžme spomenúť napríklad české legendy PROGRES 2 a MŇÁGA a ŽĎORP, silné domáce mená ako KORBEN DALLAS alebo PARA, pionierov predrevolučnej undergroundovej scény Chór Vážskych Muzikantov, či festivalové klasiky ako Chikilikitua, Vrbovskí Vítazi, či Karpatské Chrbáty. Kompletný zoznam účinkujúcich a sprievodného programu bude včas zverejnený, ale určite nebude núdza o ďalšie zaujímavé mená a
vtipné momenty.
Otec festivalu Braňo Jobus pokrstí
knihu Muflón Ancijáš a mimozemšťan, a svojim knižným debutom „Tretia planéta“ sa tento krát k nemu pridá aj spoluorganizátor Vrbovských Vetrov Whisky z kapely Slobodná Európa.

Podrobné informácie nájdete na: www.vrbovskevetry.sk